Aggressive brusle
Aggressive brusle jsou stavěny pro triky
Agressive brusle jsou primárně stavěné na triky a skoky. Vyrábí se s velmi robustními a odolnými botami, které nejenže odolají tvrdým nárazům, ale zároveň chrání vaše nohy.
Design agressive bruslí je dělá perfektními pro grinding na překážkách a provádění technických triků. Aggressive brusle jsou dostupné ve dvou provedeních, a to jako trekové nebo inline brusle. Aggressive inline brusle jsou však obecně oblíbenější možností.
Na co si dát pozor při nákupu aggressive bruslí?
První věc, kterou byste měli zvážit, je vaše úroveň znalostí. Můžete najít aggressive brusle vhodné pro všechny úrovně znalostí, od profesionálů až po začátečníky. Aggressive brusle pro začátečníky jsou vyrobeny s tvrdšími skořepinami, které poskytují větší oporu a ochranu, zatímco některé profesionální modely mohou mít měkčí konstrukci boty. Měkčí boty jsou flexibilnější a poskytují lepší kontrolu a manévrovatelnost u některých triků.
Dalším důležitým aspektem je typ rámu. Anti-rocker rámy jsou standardem a ve srovnání s plochým nastavením usnadňují grinding. Freestylové rámy vám naopak umožní být při grindingu více kreativní, protože mají ve středu větší plochu.
V neposlední řadě byste měli zvážit velikost koleček. Obecně platí, že čím jsou kolečka menší, tím jednodušší je provádět různé triky. Větší kolečka jsou naopak lepší pro parkurové skoky v městském prostředí.
Pokud se chystáte provádět různé triky a skoky, určitě nesmíte zapomenout na ochranné pomůcky jako je helma a chrániče. Veškerou potřebnou ochranu najdete v našem výběru Ochranných Pomůcek Pro Bruslení.
Aggressive brusle vs. fitness brusle
Hlavní rozdíl mezi aggressive inline bruslemi a fitness inline bruslemi je velikost koleček, boty a rámů. Aggressive brusle mají obecně mnohem menší kolečka. Obvyklý průměr koleček u aggressive bruslí je mezi 55mm a 80mm. Malá kolečka sice nevynikají vysokou rychlostí, ale umožní grinding a zajistí lepší stabilitu. Kolečka určená pro fitness brusle mají naopak velikost mezi 80 - 100mm a jsou ideální pro svižnou jízdu.
Provedení bot a rámu aggressive inline bruslí se také liší od běžných inline bruslí. Boty aggressive bruslí mají obvykle tvrdou plastovou skořepinu, zatímco fitness inline brusle mají rozmanitější konstrukci bot. Tyto tvrdé skořepiny činí aggressive brusle těžšími, ale zároveň velmi odolnými.
Existují také rozdíly ve strukturách rámů. Fitness brusle mají rámy s plochým nastavením koleček, kde jsou všechna kolečka stejně velká. Aggressive brusle mají obvykle protiskluzové rámy se dvěma většími a dvěma menšími kolečky.
Nejste si jisti, jestli jsou aggressive brusle pro vás? Podívejte se na našeho průvodce „ Jaký typ bruslí si mám vybrat? ” a najděte perfektní pár bruslí pro vaše potřeby.