Reklamace koleček?
Bohužel neexistuje kolečko, které by ustálo všechny výzvy, kterým je vystaveno. Kolečka, která jsou vyráběná pro triky, jsou často vystavená extremním tlakům, a proto mají, stejně jako jakákoli jiná kolečka, omezenou životnost.
Pokaždé, když trénuješ spiny, jako je tail whip nebo 360, přistáváš bokem, což kolečka nemají příliš ráda. Pokud se to mnohokrát opakuje, materiál koleček se může rozlomit nebo se mohou poničit další díly.
Jak ale rozlišit, zda se jedná o vadu, kterou je možné reklamovat, nebo zda se kolečko rozlomilo užíváním?
Na následujícím obrázku vidíš nové kolečko (kolečko napravo) a kolečko, které je poměrně nové a ukazuje méně než 30% opotřebení (kolečko nalevo).
Pokud kolečko vypadá poměrně nové s méně než 30% opotřebením (jak popsáno výše) a uretan je zřetelně oddělený od jádra, pak se může jednat o výrobní chybu (viz obrázek).
Pokud kolečko vykazuje víc než 40% obnošení a uretan je obnošený nebo rozlomený, ale stále lne k jádru, pak se nejedná o výrobní chybu (viz obrázek).
Pokud na koloběžce zabrzdíš velmi zprudka, zadní kolečko se může zablokovat a vytvořit takzvané „plošky“. Ploška narušuje rovnoměrné zakulacení kolečka, a jízda je tudíž „nepohodlná“. Ploška není výrobní chyba a nelze ji reklamovat. Příčinou vzniku plošek je (špatné) používání koloběžky.