Krasobrusle
Nejdůležitější vlastnosti krasobruslí
Krasobruslařské brusle jsou designované s ohledem na specifické nároky krasobruslení. Zpravidla mají propracovanější a stylovější design než klasické brusle. Krasobrusle mají také tenčí podšívku a méně ochranných vrstev než běžné brusle.
Brusle na krasobruslení jsou zpravidla kotníčkové, s tkaničkami a bez přezek. Mnoho současných krasobruslařských bruslí je vyrobeno z umělé kůže nebo PVC. Syntetický materiál je ve srovnání s klasickou kůží odolnější a lehčí, což je pro vysoké skoky při bruslení výhoda. Jelikož je velmi důležité, aby brusle krasobruslařům na noze perfektně seděly, někteří sportovci si je nechávají upravit noze na míru.
Krasobruslařské brusle jsou dostupné s ocelovými noži. Nože jsou lehce zakřivené, což můžete pozorovat při pohledu z boku. Nejtypičtější charakteristikou brusle na krasobruslení jsou zoubky na špičce nože. Zoubky slouží pro lepší záběr při přípravě na skok a pro další figury. Krasobruslařský nůž je také prodloužený až za patu boty pro lepší směrovou stabilitu. Velká většina bruslí na krasobruslení je v černé nebo bílé barvě. Bílé brusle zpravidla nosí krasobruslařky a černé krasobruslaři. Nicméně nabízíme krasobruslařské brusle i v jiných barvách.
Kdy si mohu nasadit krasobruslařské brusle?
Brusle na krasobruslení si samozřejmě můžete nasadit i pro běžné bruslení na ledě. Ale je třeba si uvědomit, že jsou speciálně designované pro krasobruslařské figury. První brusle tohoto typu byly vyvinuté v 19. století, kdy se bruslení na ledě stalo velmi populární a bruslaři se začali specializovat buď na krasobruslení, nebo rychlostní bruslení. Krasobruslení dnes existuje ve 4 disciplínách: sólové bruslení, sportovní dvojice, taneční páry a synchronizované krasobruslení. Soutěže v jednotlivých disciplínách jsou hodnocené speciálním bodovacím systémem.
Přečtěte si našeho průvodce pro nákup bruslí na krasobruslení, kde najdete cenné rady pro výběr modelu a správné velikosti.